Szent Mihály nap az óvodában

2015-10-12

Szent Mihály napján (szeptember 29-én) több ünnepi megemlékezést is tartottunk óvodánkban.

Beszélgető körökben, mesekörben elmondtuk a gyerekeknek Szent Mihály arkangyal történetét.

Meséltünk nekik arról is, hogy innentől kezdve rövidebbek a nappalok, és az Isten gyermek megszületéséig, az általa hozott fény megjelenéséig az "Égi seregek vezérlő angyala" felügyel bennünket. Ez az a nap, amikor a pásztorok behajtják a legelőről állataikat, megkapják a munkájukért járó fizetségüket és vásárokat, bálokat, megemlékezéseket rendeznek, hálát adva ezzel is Istennek.

A kisebb gyermekeinkkel eljátszottunk a "vásárt". Lehetett válogatni a sok, szép "portékából", választani a kiállított játékokból, és megünnepelni a napot.A nagyobbak az "Én elmentem a vásárba" mesével, dallal, tánccal készültek.

A középsős és nagycsoportos gyerekek elmentek megnézni, hogy hogyan terelik be a juhokat az ólba, hogy készül a gazda a télre. Sok szép élményben volt részünk ezen a napon is.

Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola AlapítványOldalletöltések: 121187